Keskerakond: me ei süüdista kaitseväge

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 11:59

Keskerakond ei süüdista nn pildiskandaalis kaitseväge, teatas erakonna esindaja.

Järgneb refereering:

Eesti Keskerakond peab ülimalt kahetsusväärseks, et avalikkuse tähelepanu keskmesse kerkinud skandaal võib mõjutada negatiivselt kaitseväe mainet. Samas on peaministri vääritule käitumisele tähelepanu juhtimine paratamatu. Leiame, et kui kellegi tegutsemine kaitsejõudude mainele kahju tekitas, siis oli see lipnik Mart Laari oma.

Keskerakond avaldab lootust, et sõltumatu uurimine tõestab tegevkaitseväelaste seotuse puudumist intsidendiga ning on veendunud, et katsed seostada skandaali avalikustamine kellegi sooviga kahjustada kaitsejõudude mainet ei mõjuta presidendi poolt kaitsejõudude juhatajale ülesandeks tehtud uurimise läbiviimist ega selle tulemuste objektiivset ja kiiret avaldamist.

Keskerakond peab vajalikuks, et ka tulevikus oleks välistatud kaitsejõudude kaasamine poliitikasse ning peab kahetsusväärseks, et valitsus ja peaminister on oma propagandas kasutanud kaitsejõude kilbina, mille abil püütakse juhtida ajakirjanduse huvi kõrvale skandaali peapõhjuselt - Mart Laari peaministrile sobimatult käitumiselt ja avalikkusele valeinformatsiooni pakkumiselt nii peaministri enda kui tema pressiesindajate poolt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing