Maakonnad soovivad bussitoetuseks 8 miljonit krooni

14. veebruar 2001, 09:11

Seitsme maavalitsuse juhid taotlevad teede- ja sideministeeriumilt märtsis suletavate rongiliinide asendamiseks bussidega ligi 8 miljonit krooni dotatsiooni, millele lisanduvad veel teehoolduseks valikud summad, kirjutab Postimees.

Valga maavalitsus taotles eile ministeeriumisse jõudnud avaldusega riigitoetust 2,35, Võrumaa 1,4, Jõgevamaa 0,84, Lääne-Virumaa 1,36, Ida-Virumaa 0,55, Tartumaa 1,03 ja Põlvamaa ligi 1,5 miljonit krooni.

Bussivedajate leidmisel maavalitsused riigihankekonkursse korraldada ei kavatse, sest enamikul juhtudel muudetakse praeguseid liine ning tihendatakse sõidugraafikut.

?Me oleme valmis dotatsiooni ka planeeritud viiest miljonist kroonist rohkem maksma, sest on selge, et kõigi inimeste liikumisvajadused peavad saama rahuldatud,? ütles teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav. Vajalikud summad võetakse sel juhul teetööde arvelt.

Valga maavalitsuse majandustalituse juhataja Erik Pärise sõnul on neil kavas lisaks bussidotatsioonile riigi käest küsida toetusi ka uute busside soetamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing