ET-lt mais odav ja kiire traadita internetiühendus

14. veebruar 2001, 16:11

'Eesti Telefon loodab selle aasta maiks pakkuda esimesena Eestis sellise traadita ühendust, mis võimaldab DSL-tehnoloogial põhinevate andmesideteenuste kõrval kasutada ka digitaalset kõnesidet,' teatas Eesti Telefoni Televõrgu põhivõrgu talituse direktor Toivo Praakli.

Traadita DSLi lahendusega saab klient endale koju raadioterminali, millel on pistikud nii tavalise telefoni kui ka püsiva võrguühenduse jaoks kiirusega kuni 512
kbit/s. Eesti Telefoni raadiosüsteemide osakonna juhataja Tiit Animägi sõnul võimaldab uue tehnoloogia kasutamine pakkuda kliendile terviklahendust, kus nii
kvaliteetset kõne- kui ka andmesidet pakub üks ettevõte. Seni pakutud traadita sidelahendused on olnud kas kõnesideks nagu RAS 1000 või ainult andmesideks.

Lähiajal loodab ET saada lõppeks sideametist litsentsi, mille taotlus esitati juba
eelmisel aastal, mis võimaldaks algust teha testlahendustega Tallinnas Muuga ja Mähe piirkondades. Esimeste pärislahenduse pakkumiseni loodetakse jõuda maiks. Lahendus jääb esialgsete arvutuste kohaselt Atlas ADSLi hinna piirimaile 600 krooni ringis.

Taustaks vahendab Eesti Telefoni pressiesindaja Anu Vahtra, et uute raadiojuurdepääsuvõrgu lahenduste arendamiseks korraldas Eesti Telefon 2000. aasta algul võistupakkumise raadioseadmeid tootvate ja vahendavate firmade vahel. Võistupakkumise tulemusena osutus sobivaimaks lahenduseks tootjafirma Airspan Communications süsteem AS4000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing