RailEstonia passiivsus hämmastab ministeeriumi

14. veebruar 2001, 13:30

Teede- ja sideministeeriumis ollakse imestunud, et raudtee erastamise parim pakkuja RailEstonia pole taotlenud Erastamisagentuuri nõukogult ajapikendust raudtee erastamislepingu allkirjastamiseks ja ei avalikusta oma strateegilist investorit.

Põhjusel, et kohus on peatanud Eesti Raudtee erastamisläbirääkimised, oleks loomulik, et RailEstonia taotleks ajapikendust, sest määratud tähtajaks 28. veebruariks pole tõenäoliselt võimalik tehingut allkirjastada, ütles ministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav.

?Ministeerium ei näe praegu Erastamisagentuuri poolset põhjust omapoolselt tähtaega pikendada, sest RailEstonia ei ole praeguseks avalikustanud oma investoreid,? lausus Tänav.

RailEstonia on arutanud ajapikenduse taotlemist, kuid pole otsustanud seda kasutada, ütles RailEstonia pakkumise nõustaja Vallo Toomet.

Toomet ei osanud öelda, kas RailEstonia esitleb investorit veebruari lõpuks. ?Läbirääkimised käivad,? selgitas Toomet. ?Olukord raudtee erastamisel on ebamäärane, mistõttu tuleb tasakaalukalt käituda.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing