Raudtee erastamise võitja esindaja kahtlustäratava taustaga

15. veebruar 2001, 08:08

Eesti Raudtee erastamiskonkursi võitnud Rail Estonia esindaja Anthony Massei üritas mõni aasta tagasi osaleda Undva süvasadama rahastamisel ning tutvustas end Pakistani valitsuse nõunikuna finantsküsimuste alal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Undva süvasadama rajamise eestvedaja, ASi Regionaalinvesteeringud juht Jaak Lokk ütles, et mõni aasta tagasi tegi ta Anthony Masseiga paar kuud koostööd. ?Massei pakkus meile omalt poolt Undva sadama ehituse rahastamiseks finantsskeeme, kuid üsna pea selgus, et tegu pole usaldusväärse partneriga,? rääkis Lokk. ?Seda, et tegu pole Ameerikas tuntud finantseerijaga, nagu ta ise väitis end olevat, oli kerge kontrollida.?

Undva sadama rajajate juurde juhatas itaalia päritolu Ameerika kodaniku Massei USAs elav eesti laulja Tarmo Urb.

Loki sõnul ajas Massei toona äri ka paari Venemaa firmaga, mis Eesti Päevalehe andmeil tegelesid kütusega. Need suured, kuni 200 miljoni dollarini küündivad rahastamisprojektid Masseil ebaõnnestusid.

Rail Estoniaga seotud Joakim Heleniuse sõnul on Massei üks Eesti Raudteed erastava firma meeskonna liige, kuid seda, kus ameeriklane elab ja kes ta täpsemalt on, ta ei teadnud.

Massei nimekaardil esitatud Brüsseli telefoninumbril vastanud firmast öeldi Eesti Päevalehele, et niisugust meest seal ei teata ega ole ta seal ka varem töötanud. Massei New Yorgi telefoninumber ei vastanud.

Massei taustast ei teadnud eile midagi Eesti Raudtee nõukogu esimees Ardo Ojasalu, kes teede- ja sideministri nõunikuna vastutab raudtee erastamise eest. ?Taustakontrolli pole me teinud, kuna kahtlustamiseks pole meil fakte,? ütles Ojasalu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing