PM: hullulehmatõbi on ka Eesti probleem

15. veebruar 2001, 08:14

Eilses Postimehes ilmus Euroopa Liidu hoiatus, et hullulehmatõbi, see sajandivahetuse eel tõusnud salapärane nuhtlus ja õud, on tõenäoliselt jõudnud ka Leedusse. Tahtmata lugejat kohutada, tuleb tõdeda, et tänase seisuga ei saa me enam liiga raudselt kinnitada, et Eestit see oht üldse ei ähvarda, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kuigi alles paari päeva eest kinnitas põllumajandusministeerium ka meie lehes avalike suhete büroo juhataja sule läbi, et nakatatud veiseliha Eestisse ei pääse. Nii tihe olevat meie seaduste sõel, nii vinge meie tauditõrjeprogramm.

Eestis on kombeks reaalseid globaalohte tõrjuda lapsemeelse usuga, et suure maailma hädad meieni ei jõua, sest meie seda ei soovi. Nii oli omal ajal aidsiga: meile sisendati, et see on nii kauge ja eksootiline taud, mis meie kargele maale iial ei jõua. Koguni narkomaaniaohtu peeti Eestile ebareaalseks!

Uinutavad lohutused, olgu nendeks või maailma kõige lollikindlamad seadused, globaliseerunud maailmas eriti ei toimi. Nii on ka hullulehmatõvega. Ilmselt seisab sel teemal ees veel pikk jutt, ja see peab olema aus ning avalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing