Silmetit kahtlustatakse keskkonnamaksuga vassimises

15. veebruar 2001, 18:00

Keskkonnaministeerium kahtlustab ASi Silmet Grupp, et kuna eelmise aastani kehtinud saastemaksu sooduslepingu järgi on jäetud tegemata 14 miljonit krooni investeeringuid, siis võib reostuse vähendamise maht olla võltsitud ja selle arvelt on makstud riigile miljoneid kroone vähem keskkonnatasu.

1998. aasta algul sõlmisid Mart Siimanni valitsuse keskkonnaminister Villu Reiljan ja AS Silmet Grupp sooduslepingu, mille kohaselt pidi ettevõte vähem tasuma kuni 7,6 miljonit krooni keskkonnamaksu, juhul kui ta investeerib 19,8 miljonit krooni reostuse vähendamisse.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Harry Liivi sõnul saab keskkonnaministeerium väita, et Silmet pole lepinguga omale võetud investeeringukohustust täitnud.
?Ministeeriumile ei ole laekunud aruannet, et Silmet oleks investeerinud oma veeprogrammi vähemalt 14 miljonit krooni, mis neil lepingu lõppemiseks 2001. aasta alguseks pidi olema tehtud,? ütles Liiv.

Liivi sõnul saab siis, kui investeeringute tegemata jätmine on järele kontrollitud, ettevõttele antud soodustused tagantjärgi kohtu kaudu sisse nõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing