Meri tahab Kadrioru lossi laiendada

15. veebruar 2001, 08:07

President Lennart Meri tahab rajada Eestit külastavatele riigipeadele residentsi ja on tellinud sisearhitekt Mait Summatavetilt presidendilossi juurdeehituse projekti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul on vajadus taolise residentsi järele ilmne. ?Arvestades Lennart Meri ametiajal kujunenud tava ning Eesti intensiivset välissuhtlust tulevikus, tekkis idee rajada juurdeehitus, kus saaks korraldada protokollilisi üritusi ja teisi riigipäid majutada,? lausus Alatalu. Ta tõi näiteks Norra kuninga visiidi eel tekkinud ootamatu olukorra, kui küsiti residentsi kohta.

Summataveti esialgse visandi üle peetakse Alatalu sõnul lähiajal nõu muinsuskaitsjatega. ?Kuna loss on muinsuskaitse all, tuleb selgeks teha, kas selline ehitus võimalik on. Ka ei ole selleks riigieelarves raha,? rääkis Alatalu.

1938. aastal valminud Kadrioru lossi juurdeehituse kavandi kohta peab ekspertarvamuse ütlema riigi muinsuskaitse nõukogu, kes on tellinud ekspertiisi kunstiajaloo professor Mart Kalmult.

Teiste riigijuhte võõrustamiseks ei pea Kalmu väitel ka eraldi uut maja ehitama. ?Korda võiks teha mõne riigikantselei käsutuses oleva ilusa eestiaegse villa,? sõnas ta. ?Külalispresidendid saavad ka hotellides ööbida.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing