Rahvas kaldub Laari jätkamise poole

15. veebruar 2001, 08:03

Selle nädala algul teostatud Emori arvamusuuring näitab, et peaminister Mart Laari tagasiastumist nn pildiskandaali pärast toetab kindlalt 29% Eesti elanikest, jätkamist tahab sama selgelt aga 42% inimestest, kirjutab Postimees.

Uuringufirma AS Emor küsitles Postimehe tellimusel esmaspäeval ja teisipäeval telefonitsi 502 juhuslikult välja valitud 15-74aastast Eesti elanikku. Postimees soovis neilt teada arvamust Laari tagasiastumise kohta ja inimesed vastasid ka sellele, mis neid pildiskandaalis kõige enam häirib.

Uuringust selgub, et Isamaaliidu esimehe Mart Laari jätkamist peaministrina toetab 50% eestlastest ja 29% muulastest. Laari tagasiastumist soovib 29% eestlasi ja 27% muulasi.

Kui küsimus andnuks võimaluse vastata pehmemalt kui üksnes ?jah? või ?ei?, tähendanuks samad tulemused Emori hinnangul umbkaudu järgmist proportsiooni: igast kümnest inimesest kuus toetab pigem Laari jätkamist pildiskandaalist hoolimata, neli aga pigem tema tagasiastumist.

Eestis elavad naised peavad Laari eksimust vähemtähtsaks kui mehed, olles ka skandaaliga napimalt kursis. 30% meestest arvab, et 13. mail 1999 Võrumaal Nursi baasis toimunud laskeharjutus, kus kuulid tabasid ka opositsiooniliider Edgar Savisaare kujutisega trükist, peab maksma Mart Laarile peaministri tooli.

Naistest tahab Laari tagasiastumist 27%, tagasiastumist ei poolda aga 38% naisi. Laari lahkumist valitsusjuhi kohalt ei taha selgelt 48% mehi.

Eesti elanikke häirivad pildiskandaalis kõige rohkem opositsiooni püüdlused juhtunut võimuvõitluses ära kasutada (21%) ja Mart Laari antud segased selgitused (19%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing