Elva võib saada kaks uut linnakut ligi sajale perele

15. veebruar 2001, 08:24

Veel tänavu võib Elva servale kerkima hakata kaks uut eramajade linnakut, mis haaravad enda alla ligi 30 hektarit maad sadakonnale kodule, kirjutab Tartu Postimees.

Elva ja Nõo valla piirile Kulbimäele 26 hektarit põllumaad ostnud puiduärimees Jaak Kalm näeb praegu talle kuuluval maal vaimusilmas 50 kuni 80 krunti, millest igaüks võiks maksta umbes 30 000 krooni.

?Kui arvestada kruntide müügikõlblikuks tegemise kulud hinna sisse, oleks 30 000 krooniga kindlustatud ka kasum,? rehkendas Kalm.

Kalmu hinnangul on palju mõistlikum müüa krunte kui maad koos majadega.

Samas kinnitas Kalm, et kavatseb siiski mõne maja ise püsti panna ning müüa valmis elupaigana, et julgustada järgmisi kodurajajaid.

Kulbilohu ja Elva jõe vahel endise Mäe-Arbi talu maad pärinud Reet Kard kavatseb müüa Oja ja Ploomi tänava pikendusele 13 krunti, mille suurus on 1000-1300 ruutmeetrit. Praegu kasvab kavandatava linnaku 2,5 hektaril kuusemets, mille maharaiumine algab esmaspäeval.

Kard kinnitas, et on juba leidnud ka kindlaid ostjaid, kuid ei soovinud avaldada kruntide hinda ega võimalike ostjate arvu. ?Hind on tunduvalt madalam kui näiteks Ihastes,? vihjas Kard.

Tartu Postimehe andmeil müüakse Uus-Ihastes 1000 ruutmeetri suurusi krunte, kus puudub veevarustus, kanalisatsioon ja elekter, hinnaga50 000 kuni 70 000 krooni.

Reet Kard ootab praegu detailplaneeringu kooskõlastust tervisekaitsetalituselt ja Tartu maavalitsuselt. Et Elvas kehtivas 1985. aasta üldplaneeringus on Mäe-Arbi talu maa kirjas metsamaana, peab maavalitsus selle sihtotstarbe muutmise heaks kiitma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing