SLÕL: süüdimatute poliitikute heitlus

15. veebruar 2001, 08:47

Savisaarlaste himu tulistamisskandaali temaatikat kuumana hoida oli nii suur, et vint keerati suure püüdlikkuse tõttu üle, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Edgari arusaamatu tundeline appikarje välissaatkondadele, kes niikuinii sündmusi jälgivad, ning mitte ainult pressi vahendusel, tegi tsentristidest avalikkuse silmis pealekaebajad, millele omapärase aktsendi annab Savisaare järjekordne Moskvasse pagemine. Mis asju ja kellega seal tegelikult aetakse, pole Eesti avalikkusel tuntud detsembripäevitajalt muidugi määratud teada saada.

Imeliku ja rahvale arusaamatu mulje on jätnud presidendi käitumine, kes ühelt poolt hoidub seisukohtadest kuni kaitseväe uurimistulemuste selgumiseni, samas aga võtab Kadriorus vastu ühe asjaosalise, lipnik Laari.

Hirm juhtunu kaitsejõududega sidumise ees on muidugi õigustatud, sest juhtunu valguses tekib mulje vaid isamaalisest armeest, mis raja tagagi märkamata pole jäänud. Poliitikute nõue, et sõjaväelaste aruanne peab olema ammendav, tähendab aga kahjuks kaitseväe päevapoliitikasse kiskumist.

Kolmiku enesepuhastus on sama vältimatu nagu ka presidendi seisukoht, kes arvatavasti hoiab püssirohtu salves vabariigi aastapäevaks, et siis kõigile poliitikuile Kadrioru kõrgest tornikesest dotseerivalt lagipähe lajatada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing