Ericssoni aktsia Stockholmis järsus languses

Peeter Koppel 16. veebruar 2001, 15:17

Stockholmi börsi juhtaktsia Ericsson läks täna Stockholmi börsil järsku langusse.

Languse tingis eelkõige sarnase tegevusega Kanada ettevõtte Nortel Networksi <GR#US.NT> eilne kasumihoiatus, mille käigus ettevõte teatas kasvu aeglustumisest käesoleval aastal ning andis negatiivse prognoosi telekommunikatsiooniseadmete tootmise edasise kasvu suhtes.

Analüütikute hinnangul võib Norteli hoiatus anda mõista, et kolmanda generatsiooni mobiilside läbimurre võib edasi lükkuda ning teise põlvkonna mobiilsidele tehtavad investeeringud võivad väheneda.

Lisaks eelpoolmainitule alandas investeerimispank Lehman Brothers oma reitingut Ericssonile. Senise ostusoovituse asemel eeldab Lehman, et Ericssoni aktsia liikumine võib edaspidi olla sarnane turu liikumisega.

Ericssoni aktsia oli kell 15:05 langenud 6,77 protsendiga miinusesse ning liikus 89,50 rootsi kroonil, mis on aktsia järjekordne käesoleva aasta madalaim tase. USAs sulgus Ericssoni aktsia arvestuslikult ühe rootsi krooni madalamal kui eile Stockholmis.

Börsi üldindeks SX-General indeks liikus samal ajal 2,66 protsenti eilsest sulgemistasemest madalamal 4512,07 punkti tasemel.

Eilse kauplemispäeva lõpetas Stockholmi börs 2,71 protsenti kõrgemal 4635,31 punkti juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing