Vissu programm toob piimaandjad arvutisse

16. veebruar 2001, 09:00

Jaanuari lõpul esitles Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Keskus Tallinnas loomapidajatele mõeldud arvutiprogrammi Vissu, kirjutab Sakala.

Uus infoprogramm aitab kasutajal otsida interneti andmebaasis talletatud veiste jõudluskontrolli- ja põlvnemise andmeid ning võrrelda loomi omavahel ühe või teise näitaja järgi.

Vissu programm näitab sedagi, mis talitusi kuni 40 päeva jooksul loomadega tegema peaks. Ekraanil nähtava 'Jäta kinni', 'Seemenda' või 'Oota poegimist' märguande peale klikkides saab teada need piimaandjad, kellega vastav toiming ette tuleb võtta.

Animäe lauta paigutatud arvuti sai Saimre peremees Toivo Teng liisida hiljutise Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja arvutimüügi kampaania aegu. Teng peab sellist andmebaasi väga vajalikuks. 'Nüüd ei pea andmete kättesaamiseks kusagile sõitma,' on ta rahul.

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Keskuse (PRIK) väliteenistuse osakonna zootehniku-peaspetsialisti Ly Jõrase sõnul lihtsustab Vissu piimakarjakasvatajatel karjakontrolli pidamist.

'Vissu abiga saab teada oma karja jõudlusandmete kogumise, töötlemise ja hindamise teel saadud tulemusi ning võrrelda neid oma maakonna ja Eesti keskmistega,' selgitas Jõras asja sisu.

Soovitud karja andmetele saab juurde ainult karja omanik või tema volitatud isik salasõna ja kasutajanime abil. Selleks peab end PRIKis varem andmebaasi kasutajaks registreerima.

Viljandimaal on Vissu kasutajanime ja salasõna taotlenud juba 18 omanikku

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing