Laevaliin Pihkvasse on takerdunud Venemaa bürokraatiasse

16. veebruar 2001, 08:33

Tartu-Pihkva laevaliini avamine sõltub Venemaast, kinnitas välisminister Toomas Hendrik Ilves eile Tartus alanud rahvusvahelisel konverentsil, mis keskendub Eesti ja Venemaa majandus- ning kaubandussuhetele, kirjutab Tartu Postimees.

?Laevaliikluse avamise taga on uskumatult palju bürokraatiat,? selgitas Ilves. ?Kui Venemaa ütleb sellele jah, võib meie poolt asi minna kohe valitsusse otsustamisele.?

?Kohaliku sadama korrastamine ja süvendamine on valitsuse asi,? märkis Pihkva oblasti asekuberner Mihhail Jermolajev. ?Laevaliiklusega seonduv teenindamine, majutuskohtade loomine ja toitlustamine on aga oblasti väikese eelarve juures meile jõukohane.?

Pihkva oblast andis Tartu-Pihkva laevaliini avamiseks vajalikud dokumendid pool aastat tagasi üle Vene Föderatsiooni valitsusele. ?Meie juhid on oma töö teinud, nüüd ootame otsust kõrgemalt,? selgitas Jermolajev.

Ka Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis Konstantin Provalov kinnitas, et laevaliikluse avamisel pole probleemiks raha, vaid bürokraatia.

Suursaadik lubas teha kõik endast sõltuva, et Tartu-Pihkva laevaliikluse korraldamine saaks üle surnud punktist. Küsimusele, kas turistid saavad juba sel suvel jõgepidi Tartust Pihkvasse sõita, jättis suursaadik vastamata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing