USA aktsiaturgude eilne optimism võib täna leida kiire lõpu

Peeter Koppel 16. veebruar 2001, 10:22

Ühendriikide aktsiaturgudele ei näinud eile hiljutine pessimismilaine enam korda minevat ning turud asusid tehnoloogiasektori juhtimisel tõusule. Samas tuli pärast kauplemise lõppu piisavalt negatiivse alatooniga uudiseid, mis võivad tehnoloogiasektori täna taas surve alla seada.

Fiiberoptiliste seadmete tootja Ciena <GR#US.CIEN> oodatust suurem kvartalikasum ja käesoleva aasta suhtes väljendatud optimism käivitasid tehnoloogiasektori aktsiate hinnaralli, mis kergitas <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeksit päeva lõpuks</a> 2,47 protsenti 2552,91 punkti tasemeni.

Ciena <GR#US.CIEN> avaldatud uudis oli erakordne, sest sarnaste tegevusalade ettevõtted on Cienale vastupidiselt viimasel ajal olnud sunnitud oma prognoose kärpima. Ciena aktsia peadpööritav 15,87protsendiline tõus tõmbas kaasa ka teised sarnase tegevusala ettevõtted, nagu Cisco <GR#US.CSCO>, Juniper Networks <GR#US.JNPR> ja JDS Uniphase <GR#US.JDSU>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine sulgus 0,89 protsenti kõrgemal 10 891,02 punkti tasemel.

Eilne optimism võib aga jääda lühiajaliseks, sest pärast turu sulgemist avaldasid oma majandustulemused arvutitootjad Dell <GR#US.DELL> ja Hewlett Packard <GR#US.HWP> ning kumbki neist ei suutnud turu ootustega sammu pidada. Tehnoloogiasektoris võivad pessimismi tekidada veel ka Nortel Networksi <GR#US.NT> kasumihoiatus ning reitinguagentuuri Moody?se poolne France Telecomi ja tema mobiilsideüksuse Orange reitingu kärpimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing