Omavalitsused pole nõus rongide kadumisega

16. veebruar 2001, 08:14

Kui varem protestisid Edelaraudtee osa liinide kadumise vastu Kagu-Eesti omavalitsused, siis nüüd ähvardavad Virumaa omavalitsused lõpetada riiklikke ülesannete täitmise seni, kuni valitsus pole nendega läbirääkimisi alustanud, kirjutab Postimees.

Virumaa 14 omavalitsuse juhid saatsid eile peaministrile, teede- ja sideministrile ning Edelaraudtee juhtkonnale avalduse, kus seistakse vastu valitsuse otsusele lõpetada märtsist reisirongiliiklus Eesti Raudtee infrastruktuuril ning toetatakse ametiühingute protestiaktsioone.

Omavalitsuste hinnangul ajendab valitsuse kiirustav ja läbimõtlematu käitumine ametnikke seaduserikkumistele, sest riigihangete seaduse kohaselt peab konkursi teenuse osutaja leidmiseks korraldama juhul, kui tellimus ületab 200 000 krooni.

?Praegu pole omavalitsustel aega ei bussivedaja ega teetööde tegija leidmiseks konkurssi korraldada,? rääkis Rakvere linnapea Matti Jõe.

Jõe sõnul on alusetud ka väited, nagu ei sõidaks rongidega piisavalt inimesi. Olukorrale lahenduse leidmiseks kutsusid omavalitsused teede- ja sideminister Toivo Jürgensoni ning Edelaraudtee juhti Henn Ruubelit hiljemalt 23. veebruariks omavalitsusjuhtidega kohtuma.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänava sõnul ei kao märtsist siiski ära kõik rongiliinid, sest Edelaraudtee jõudis eile ministeeriumiga kokkuleppele ühe rongipaari jätkamises Tallinna-Tartu liinil.

Henn Ruubeli sõnul lepiti ministeeriumiga kokku, et tõenäoliselt jääb Tallinna-Tartu liinil sõitma üks rongipaar päevas, mis nädalavahetusel sõidab Valgani välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing