Varisenud Vaeküla kooli seisukorra selgitab ekspertiis

16. veebruar 2001, 08:17

Täna alustavad ehituseksperdid Lääne-Virumaal Vaekülas varisenud koolihoone ülevaatust, hoone sissekäigu kohal asuv peaportaal varises kokku ööl vastu eilset kella kahe ajal, mil maja oli tühi ja keegi kannatada ei saanud, kirjutab Virumaa Teataja.

Koolis peetakse seda õnnelikuks õnnetuseks, sest oleks paarkümmend tonni kaaluv, poole meetri paksune ja mitu meetrit kõrge kivist mürakas maha sadanud päeval, võinuks sel traagilised tagajärjed olla.

?Õpilased ootasid tavaliselt peaukse kohal kõrguva kolmnurkse eendi all bussi ja ka sõiduk seisis alati samas,? ütles koolijuhi abi Riina Türkel. ?Kui õnnetus oleks bussi väljumise ajal juhtunud, oleksid lapsed surma saanud.?

Kolmekorruseline koolihoone valmis möödunud sajandi viiekümnendail aastail. 1995. aastal vahetati majal katus, ent portaali ei puututud ning vihmavesi tegi aja jooksul oma töö ja murendas selle. Direktor Rein Sinitamme sõnul on kogu maja viletsalt ehitatud.

Eile peatati peahoone seisukorra selgumiseni seal koolitöö, eile õhtul otsustati, et õppetöö katkeb majas vähemalt nädalaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing