20. veebruar 2001, 00:00

Financial Times: Prantsusmaa president Jacques Chirac välistas Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika (ÜPP) reformimise enne praeguse eelarvekokkuleppe lõppu 2006. aastal. Seda erinevalt Saksamaast, kes leiab, et uute liikmete vastuvõtmise eel Ida-Euroopast tuleks toetussummad üle vaadata. Berliin tahaks seda teha enne 2004. a valitsustevahelist konverentsi.

?Põllumehed on samuti ettevõtjad: ei saa iga aasta tagant uusi reegleid teha,? ütles Chirac, kes siiski ei välistanud diskussiooni reformide iseloomu üle.

Dagens Industri: Sel aastal on ettevõtte tulumaksu alandanud juba kümme Majandusliku koostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) riiki, millega keskmine maksutase on läinud aasta 34 protsendilt alanenud 32,9%-le, selgub konsultatsioonifirma KPMG ülevaatest. See ei ole aga veel kaasa toonud ettevõtte maksukoorma vähenemist, kuna maksumäära langust on kompenseeritud maksubaasi laiendamisega. Reaalset efekti annaks alles näiteks sotsiaalmaksude alandamine.

Põnev näide uuest mõtlemisest on Eesti, mis on tulumaksust vabastanud kogu ettevõtte reinvesteeritud tulu. Oma teed on minemas Iirimaa, plaanides alandada ettevõtte tulumaksu 20 protsendilt 12,5 protsendile ilma maksubaasi laiendamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing