Isamaaliit tahab aasta pärast eurohääletust

19. veebruar 2001, 08:06

Isamaaliit asus esimese parteina toetama ideed korraldada euroreferendum juba järgmisel suvel enne liitumisläbirääkimiste lõppu Euroopa Liiduga (EL), kirjutab Eesti Päevaleht.

Isamaaliidu volikogus laupäeval idee välja käinud Mart Nutt põhjendas varajast rahvahääletust sellega, et tagantjärele referendumi korraldamist keelab põhiseadus. ?Põhiseadus ei luba välislepinguid referendumile panna,? ütles Nutt. ?Kui leping on juba alla kirjutatud, siis ei tohi referendumit korraldada. Selles ongi probleem.?

Seni ei ole ükski ELiga ühineda soovinud riik korraldanud rahvahääletust enne läbirääkimiste lõppu, kuid Nuti sõnul pole üheski Euroopa riigi põhiseaduses sellist piirangut kui Eestis.

Nuti sõnul pole rahvahääletuse jaoks oluline teada saada kõiki ühinemistingimuste detaile. ?Ühinemislepingu alla kirjutamisel ei lepita enam tingimusi kokku, need on juba varem läbirääkimiste käigus teada,? ütles Nutt. ?Suuresti teame tingimusi juba praegu.?

Isamaaliidu volikogu pakkus pöördumises teistele erakondadele välja, et sobivaim aeg referendumiks on periood, mis jääb läbirääkimiste lõppemise ja lepingu allakirjutamise vahele. ?Kaalumist väärib võimalus korraldada referendum põhiseaduse rahvahääletuse 10. aastapäeval 28. juunil 2002,? teatas Isamaaliit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing