Tartu bussijaama ehituse algus viibib

19. veebruar 2001, 08:16

Emajõe ärikeskuse teise järgu ehituse alustamine lükkub edasi, sest Tartu volikogu ei saatnud uue bussijaama, Selveri ja parkimismaja detailplaneeringut veel avalikule väljapanekule, kirjutab Tartu Postimees.

Neljapäevasel istungil tutvus volikogu Turu 2, Soola 8 ja nende kruntide lähiala detailplaneeringuga.

Pressiesindaja Aune Rummi teatel jäi otsus langetamata, sest volikogu arengu- ja planeerimiskomisjon leidis, et planeeringu detailid vajavad täpsustamist.

Komisjoni liige, volikogu Keskerakonna saadik Nikolai Põdramägi tegi juba varasemal istungil ettepaneku saata ärikeskuse planeeringu parkimis- ja liiklusskeem ekspertiisi, kuid 14-liikmelise komisjoni enamus oli selle vastu.

?Näen planeeringus palju nõrku kohti,? nentis Põdramägi. ?Näiteks on bussipeatusele jäetud napilt ruumi, arvestamata, et rongide kadumisega busside tähtsus kasvab.?

ASi Emajõe Ärikeskus juhataja Priit Sauk kinnitas detsembris, et firma plaanib alustada keskuse teise järgu ehitust märtsis või veebruari lõpupäevil.

Volikogu otsus lükata ärikeskuse planeeringu avalikustamine edasi tähendab, et avalikustamist ei tule enne 9. märtsi.

Et avalik väljapanek kestab kaks nädalat ning sellele järgneb avalik arutelu, saab volikogu planeeringu parimal juhul kinnitada 29. märtsi istungil ning Emajõe ärikeskus saab ehitust alustada aprilli alguses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing