Parteid jätavad rahva külmaks

19. veebruar 2001, 08:09

Läinud nädalal Emori telefoniküsitlusele vastanud Eesti elanikest kinnitas 52 protsenti, et nad ei toeta ühtki tegutsevat parteid, kirjutab Postimees.

Küsitluses, mille Postimees tellis seoses pildiskandaaliga, vastas 502 inimest vanuses 15-74 aastat muu hulgas pärimisele, millist erakonda nad pooldavad.

Tulemused näitasid, et kindel erakondlik eelistus oli üksnes 39 protsendil vastanuist. Lisaks parteide selgest toetamisest keeldunutele leidus 9% neid, kes ei osanud oma erakondliku eelistuse kohta midagi öelda.

Kõige rohkem pooldajaid - 12% - oli küsitluse kohaselt Keskerakonnal. Järgnes Reformierakond 11%, Isamaaliit kaheksa, Mõõdukad viie, Rahvaliit kolme ja kõik ülejäänud erakonnad kokku kahe protsendiga.

Märtsis Toompeal teise valitsemisaasta täitumist tähistava kolmikliidu erakondadel kokku oli 22% kindlaid toetajaid.

Meestel on küsitluse kohaselt veidi kindlamad erakondlikud eelistused kui naistel. Meesvastajatest teatas Emori andmeil 49%, et nad ühtki erakonda ei poolda, naistest kinnitas sedasama 54%.

ES Turu-Uuringute andmeil vähenes 2000. aasta jooksul rahva toetus kõigile peamistele parteidele, ent võimuloleva kolmikliidu ja vastasrinna jõuvahekord üldiselt säilis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing