Eesti Energia viivitab elektri andmisega

19. veebruar 2001, 08:08

Tallinna teletorni juurde eramuid rajav ehitusfirma Megaron-E süüdistab Eesti Energiat liigses venitamises, mistõttu pole juba suvel liitumislepingu sõlminud firma majja siiani elektrit saanud, kirjutab Postimees.

Kaunilt kõlava nimega Kuldtiiva tänaval ligi 200-ruutmeetrist maja ehitava Megaron-E vastutava töödejuhataja Erik Elmi sõnul sõlmisid nad juba mullu suvel Eesti Energiaga liitumislepingu, mille eest tasusid ka ligi 25 000 krooni. Jaanuaris sõlmisid nad ka võrgujaotuslepingu, mille eest on samuti raha makstud.

?Seni pole aga Eesti Energia maja peakaitsmeni voolu vedanud, mistõttu ei saa meie seda ka majja ning ehitamine on tõsiselt häiritud,? rääkis Elmi.

Elektri puudumisel on ehitajad sunnitud soojaku kütmiseks ja energia saamiseks kasutama bensiinigeneraatorit, mis ehituse tunduvalt kallimaks muudab.

Elmi sõnul on ehitatavat maja käinud korduvalt vaatamas Eesti Energia Tallinna jaotusvõrgu töötajad, kelle sõnul on vaja ühendada ainult paar juhet ning elektri saaks majja.

?Tegudeni aga kahjuks jõutud pole, sest Eesti Energia Tallinna jaotusvõrgu töötajate sõnul tuleb eelnevalt korraldada konkurss tööde tegija leidmiseks,? märkis ta.

Erik Elmi sõnul jääb talle viivitamine arusaamatuks, sest mida rutem saaks majja voolu sisse, seda kiiremini hakkaks Eesti Energia teenima.

?Ehituse ajal ulatuksid kulutused elektrile selles majas kindlasti paari tuhande kroonini ning see on ju teenimisvõimalus. Praegu korraldatakse mingit konkurssi, et mõnisada krooni kokku hoida, kuid samal ajal kaotab Eesti Energia mitu tuhat krooni,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing