Volikogu: Vabaduse väljaku plaan oleks tulnud avalikustada

19. veebruar 2001, 08:11

Tallinna volikogu hinnangul oleks linnavalitsus pidanud pärast Vabaduse väljaku ja selle lähiümbruse detailplaneeringu vastuvõtmist mullu 13. detsembril selle rahvale näitamiseks avalikult välja panema, kirjutab Postimees.

Volikogu avalike suhete nõuniku Anneli Berendsi sõnul lükkas volikogu eestseisus Vabaduse väljaku detailplaneeringu 22. veebruari istungi päevakorrast välja, ettepaneku selleks tegi volikogu esimees Rein Voog.

Berends märkis, et vastavalt seadusele oleks pidanud linnavalitsus pärast detailplaneeringu heakskiitmist ja selle volikokku saatmist 13. detsembril planeeringu ka avalikustama, mida aga ei tehtud.

Berendsi sõnul peaks planeering praeguste kavade kohaselt volikogu suurde saali jõudma 8. märtsil, kuid ka see pole kindel. ?Selle ümber on suur segadus ja kindlat pole enne päevakorra kinnitamist mitte midagi,? lausus ta.

?Tekkinud on mitmeid küsimusi ja kahtlusi, millele tahaks vastust saada,? põhjendas Voog planeeringu arutelu väljajätmist neljapäevase istungi kavast. ?Erinevatest allikatest tuleb väga erinevat infot ja tahaks enne planeeringu hääletamisele minemist siia mingit selgust tuua.?

Voog ei soostunud ütlema, millistele planeeringuga seotud küsimustele ta linnavalitsuselt vastuseid ootab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing