Heli Lehtsaar 21. veebruar 2001, 00:00

?President tahab sisuliselt muuta seadust, sest see hoone on arhitektuurimälestisena kaitse all ja tema kohta käivad erikohtlemise reeglid,? ütles kunstiteadlane Krista Kodres.

Kodres juhib muinsuskaitseinspektsiooni juures asuvat ehitismälestiste nõukogu, kes peab andma hinnangu sisearhitekt Mait Summataveti juurdeehituse projektile. Neobarokses stiilis ehitatud presidendilossi külge mõeldud residentsi on Summatavet kavandanud samuti neobaroksena.

Krista Kodrese väitel läheb taoline rekonstrueeriv arhitektuur vastuollu muinsuskaitse tänapäevaste põhimõtetega. ?Tänapäeval üritatakse teha ausalt ja mitte imiteerida olemasolevat,? lisas ta. Teisalt on arhitekti improviseeriv lähenemisviis Kodrese sõnul küsitav tervikliku Kadrioru lossiansambli puhul.

?Igasugune juurdeehitus oleks siin tasakaalu ja harmoonia rikkumine,? lisas ta.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Kalle Jürgensoni sõnul ei usu ta, et president haritud inimesena läheks vastuollu muinsuskaitse seisukohtadega. Kuna taolise residentsi järgi on vajadus olemas, võiks presidendilossi vastas asuva väliskunsti muuseumi anda presidendi kantselei käsutusse, pakkus Jürgenson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing