21. veebruar 2001, 00:00

Financail Times: Türgi rahvuslikus julgeolekunõukogus vallandunud sõnavahetus president Ahmet Necdet Sezeri ja peaminister Bülent Eceviti vahel, mille tagajärjel viimane nõukogust välja marssis, tekitas riigis juhtkonnale üllatuseks pärast mullu detsembri finantskriisi uue kriisi. Aktsiad kukkusid ühe päevaga 11% ja pangad ostsid Türgi keskpangalt dollareid 78 miljardi Eesti krooni eest, mis on keskpanga päevarekord.

Peaminister Bülent Ecevit tõotas, et tema koalitsioonivalitsus ei astu tagasi ja jätkab majandusreforme, mis on lubatud Rahvusvahelisele Valuutafondile detsembris saadud 128 miljardi krooni suuruse laenu vastu. See on samuti Euroopa Liitu pürgimise tingimus.

Ehkki Ecevit püüab tekkinud kriisi õhutamises süüdistada presidenti, kes teda solvas, peetakse praegu poliitilise ebastabiilsuse põhjuseks siiski liiga aeglaselt edenevaid majandusreforme.

Kauppalehti: Venemaa eelarvesse kärisenud 102,6 miljardi Eesti krooni suurune auk ähvardab tekitada valitsuskriisi. Auk on tekkinud sellest, et valitsus kirjutas eelarvesse välisvõlgade maksmiseks 42,7 miljardit krooni vajalikust vähem ja ülejäänud summa arvestas ta sinna IMFilt ja Maailmapangalt loodetava laenuna, mis tegelikult on jäänud saamata.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing