Kallaste linna võimutüli võib laheneda märtsis

20. veebruar 2001, 08:42

Vaidlus Kallaste linnapea Tiit Hilpuse tagandamise ning Georgi Gorjunovi meeriks kinnitamise seaduslikkuse üle võib lõppeda märtsis, kui halduskohus hakkab arutama Hilpuse esitatud hagi, kirjutab Tartu Postimees.

Jaanuari alguses Kallaste linnapea ametist tagandatud isamaaliitlane Tiit Hilpus taotleb halduskohtult umbusaldusavalduse seadusevastaseks tunnistamist.

Tartu halduskohtu kantseleist kinnitati eile, et Hilpuse hagi kuulamise aega pole halduskohus määranud, kuid asi ei tule arutusele enne märtsi algust.

Ligi kuu aja eest saatsid Kallaste elanikud 81 allkirjaga protestikirja maavanemale, nõudes Hilpuse tagandamise otsuse tühistamist, Kallaste linnavalitsuse majandusrevisjoni ning Kallaste volikogu tunnistamist ebakompetentseks ja tegevusvõimetuks.

Möödunud nädala neljapäeval läkitas maavanem Jaan Õunapuu protestikirjale vastuse.

Ta märkis, et maavanema pädevusse ei kuulu järelevalve munitsipaalvara haldamise üle ning tal pole õigust tunnistada linnavolikogu ebakompetentseks ja tegevusvõimetuks.

Tiit Hilpuse tagandamise õiguspärasusele Õunapuu hinnangut ei andnud, viidates vajadusele oodata ära Kallaste volikogult välja nõutud dokumentide saabumine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing