Paides avatavas raamatukogus on viis korda rohkem ruumi kui vanas

20. veebruar 2001, 09:16

Järvamaa keskraamatukogu kolis Paide Vallimäe veerul asuvast kunagisest ?punasest koolimajast? endise Paide 3. keskkooli hoonesse, mis renoveeriti raamatukogu tarvis ja mille ühes tiivas tegutsevad Kesk-Eesti Noortekeskus ning Paide Slaavi Gümnaasium.

Keskraamatukogu vaevas eelmises majas ruumikitsikus ja pidev hirm, et vahelaed ei pea raamatute raskusele vastu. Tänaseks on 80 000 raamatuga koga uutesse ruumidesse üle kolitud, sellele eelnes raamatute süsteemne sissepakkimine ja uue süsteemi järgi lahtipakkimine.

Raamatukogu direktor Malle Kull ütles Kuma Raadiole, et loobuti raamatute veneaegsest kümendliigitusest, kasutusele võeti universaalliigitus, mida kasutab kogu maailm. Eraldi koha leidis kunsti- ja muusikakirjandus, mis hakkab paiknema omaette osakonnas, osa lugemissaali fondi toodi avariiulitele.

Raamatukogu käsutuses on 1600 ruutmeetrit põrandapinda (enne 337) neljal korrusel. Esimesel korrusel teenindatakse täiskasvanuid, teisel lapsi, seal asub ka kolme töökohaga internetipunkt (esimesel korrusel on arvuti kasutamise võimalus liikumispuuetega inimestele), kolmandal korrusel on kunsti- ja muusikaosakond, keldris paiknevad fondihoidlad. Raamatukogusse ehitati lift.

Raamatukogu avab külastajaile uksed teisipäeval kell 11, mil Paide linnapea Tõnis Kõiv ja linnavalitsuse teised liikmed registreerivad ennast uues kogus lugejaiks. Linnapea annab raamatukogule kingitusena üle Paide 710. sünnipäevaks valminud mastivimpli.

Uudise vahendas Olev Kenk,Kuma Raadio uudistepealik

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing