Juurdluse versioon: Laar tulistas kaine peaga

20. veebruar 2001, 08:05

Kaitseväe sisejuurdlus, mis uurib 13. mail 1999 Nursi baasis toimunud laskeharjutust, kus peaminister Laar laskis pumppüssist opositsiooniliider Savisaare pildi pihta, on alles poolel teel, kuid esialgsed tulemused ei tõenda valitsusjuhi purjuspäi tulistamist, kirjutab Postimees.

Alkoholi tarvitamine ebaeetilise laskeharjutuse ajal on üks väheseid pildiskandaaliga seotud seiku, mida Laar ka ise on avalikkusele eitanud kategoorilises vormis. Tulistamises osalemist möönis Laar eelmisel nädalal, ning vabandas ka Savisaare ees.

Täna pärastlõunal seisavad kaitseväe juhataja admiral Tarmo Kõuts ja peainspektor major Einar Laigna parlamendi riigikaitsekomisjoni ees, et kahe aasta tagune maipäev riigikogu liikmetele üksipulgi lahti harutada.

Mis aga toona 13. mail täpselt toimus, pole veel tund-tunnilt selge, sest päeva jooksul olid Laari Võrumaa-visiidiga seotud nii paljud kaitseväe ohvitserid, et Laigna pole neid kõiki jõudnud poolteise nädalaga läbi küsitleda.

Vastuseks küsimusele, mida riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar loodab täna admiral Kõutsilt pildiskandaali kohta kuulda, vastas ta: ?Tõde, tõde ja ainult tõde.?

Tammsaar ei osanud eile öelda, kas parlamendi riigikaitsekomisjon kuulutab Kõutsi ärakuulava istungi kinniseks. See otsus sünnib alles täna. ?Tsiteerides presidenti: igatahes meie avalikustame küll kogu tõe, mida komisjon kuuleb,? lubas Tammsaar.

Keskerakonna abiesimees Sven Mikser ütles, et opositsioon esitab Laarile kindlasti umbusaldusavalduse eelnõu, kuid enne peab avalikuks saama nn Laigna komisjoni ettekanne.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing