President kostitab pidulisi heeringaga

20. veebruar 2001, 08:03

President Lennart Meri ja proua Helle Meri võtavad vabariigi aastapäeval Estonia teatrimajas sarnaselt viimaste aastatega vastu üle 800 külalise, pakkudes neile suupisteks heeringat ja kilu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu sõnul on riigipea vastuvõtule külaliste kutsumiseks teatud kord ja kuna Estonia teater pole kummist, siis paratamatult ei saagi kõiki inimesi kutsuda. ?Aga kutsutud on kõik Eesti Vabariigi järjepidevuse hoidjad ? peaministrid koos abikaasadega: Heinrich Mark, Edgar Savisaar, Tiit Vähi, Mart Laar, Andres Tarand,? loetles Alatalu.

Meri peab kõne vastuvõtule eelneval pidulikul kontserdil, kus esinevad Estonia teatri solistid, koor ja sümfooniaorkester ning Eesti Kooriühingu kammerkoor. Dirigent Jüri Alperteni ja lavastaja Neeme Kuninga koostatud kava on Giuseppe Verdi loomingust.

Vastuvõtu teenindajaks on tänavu valitud hotell Olümpia ning Monte Carlo catering. Pakutakse Louis Perdier Blancs vahuveini, Prantsuse, T?iili ja Lõuna-Aafrika Vabariigi veine, kohvi ja konjakit.

Suupisted on kodumaisest toodangust. Kasutatud on näiteks suitsukilu ja heeringat, maskarpone juustu, suitsutatud lambaliha mustal leival. Magustoiduks on väikesed koogid, trühvlid ja ?okolaad.

Vabariigi aastapäeva tähistamine läheb sarnaselt möödunud aastatega maksma veidi alla 600 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing