Koolide ühine katel muudab kokatädid ajalooks

20. veebruar 2001, 08:42

Poolteise aasta pärast asenduvad Tartu koolide kokatädid toidujagajatega, kes pakuvad õpilastele kooli toodud toitu. 1. juulist kehtima hakkavad euronõuded on sundinud linna mõtlema, kuidas koolilapsi toitlustada, kirjutab Tartu Postimees.

?Meile pole uudis, et koolide ja lasteaedade sööklad ei vasta 1. juulist kehtima hakkavatele nõuetele,? märkis aselinnapea Hannes Astok. ?Ruumide korrastamisega saaksime hakkama, raha napib aga köögitehnika ostmiseks ja praegu viimase vindi peal töötavate seadmete väljavahetamiseks.?

Arvestuste järgi nõuaks ühe kooli või lasteaia söökla euronõuetele vastavaks kohendamine miljon krooni, kokku seega üle 50 miljoni krooni. Linna eelarvest jagub tänavu koolide ja lasteaedade sööklatele raha vaid avariiremondi tegemiseks.

?Linnast oleks rumal kulutada miljoneid kroone sööklate korrastamiseks ja anda ruumid pärast seda erafirmade teenistusse,? märkis Astok.

Linn soovib leida üks-kaks ettevõtet, kes hakkavad koolidele ja tulevikus ka lasteaedadele toitu valmistama. Aselinnapea peab läbirääkimisi Fazer Eesti ASiga, kes korraldab toitlustamist biomeedikumis ja paarikümnes Tallinna ettevõttes.

Aselinnapea käis ka Helsingis ja Tamperes uurimas, kuidas on põhjanaabrid korraldanud koolilaste toitlustamise. ?Helsingis valmistab lastele toitu nn toidutehas, mis on linnaettevõte,? rääkis Astok. ?Söök tehakse seal valmis, jahutatakse kiiresti maha, viiakse koolidesse ja soojendatakse seal uuesti üles. Kokatädid on ajalugu.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing