Wecan Cabelsi töötajad loodavad tööle naasta

21. veebruar 2001, 08:09

Pärnu lähedal Sindis kaableid ja mobiilsideseadmeid tootvast Wecan Cables Estoniast tootmismahu vähenemise tõttu sundpuhkusele saadetud 100 inimest peavad 4000-5000kroonise kuupalga asemel läbi ajama 900-kroonise puhkuserahaga, kirjutab Pärnu Postimees.

Sundpuhkusel olija peab iga päev helistama tööle ning uurima, kas on vaja taas tööle naasta.

Eile viimast päeva enne sundpuhkusele saatmist kaablit koostanud Anu Mägi tunnistas, et ajutiselt väiksema kuusissetulekuga toime tulla on ebameeldiv, kuid hea töökoha nimel on ta valmis seda kannatama. ?Ma ei taha tööd kaotada ja uut kohta otsida,? rääkis ta. ?Siiani on palk olnud väga hea ja ma ei usu, et ma kusagilt paremat leiaks.?

Üle kolme aasta tehases töötanud Mägi sõnul pole ka teised sundpuhkusele saadetud töölised ajutise kojujäämise pärast kuigi murelikud.

Wecan Cables Estonia direktori Kauko Ruponeni sõnul valib ettevõte sundpuhkusele minejad osakondadest, millel on vähem tellimusi.

Ruponen kinnitas, et sundpuhkusele saatmine on ajutine ning see on tingitud tellimuste ajutisest vähenemisest. ?Loodame, et see kestab paar-kolm kuud,? ütles ta. ?Tootmise suurenemist on oodata teisel poolaastal seoses mobiilside kolmanda põlvkonna toodete nõudluse kasvuga.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing