PM: hoop politsei usaldusväärsusele

21. veebruar 2001, 08:04

Tartu politseiprefekti Raivo Palu katse statistikat moonutades kuritegevuse ja avastatud kuritegude hulka suurendada ei ole pelgalt teoreetilise vaidluse aines, nagu prefekt väidab, vaid ränk eksimus, mis võib oluliselt mõjutada politsei tööd, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Kui mõrtsukas tapab automaadivalanguga viis inimest, siis on toime pandud ja mõrtsuka tabamise korral ka politsei tubli töö tulemusena avastatud korraga mitte üks, vaid koguni viis kuritegu.

Sellisest loogikast lähtudes, mis isegi esimese kursuse juuratudengi naerma ajab, püüdis prefekt Palu kümneid ühe ja sama petturi pettusi eraldi kuritegudena arvele võttes kuulutada politseinike koondamise ebaõigeks ja süüdistada siseministeeriumi kaudselt ka kuritegevuse mahitamises.

Statistika ja selle moonutamine on üksnes näiliselt süütud vahendid, millega püütakse korralagedust varjata. Kuna kuritegevuse statistikast sõltub kaudselt kogu politsei edukas töö, siis on politseiameti peadirektoril Postimehe arvates küllaga põhjust prefekt Palut karmilt karistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing