Kadrioru Luigetiigi äärde kerkib elamu

21. veebruar 2001, 08:05

Tallinna Kadrioru pargi südamesse Luigetiigi äärde võib kerkida elamu, sest spordiselts Põhjakotkas müüb seal asuvat tühja jäähalli ning parki haldava osaühingu liikme sõnul plaanib uus omanik selle asemele ridamaja, kirjutab Postimees.

Osaühingu Kadrioru Park nõukogu liige Mati Eliste ütles, et välja on tulnud kava, mille järgi näeb peatselt volikokku jõudev pargi planeering ette jäähalli mahavõtmist ning linn muudaks uue omaniku soovide kohaselt üle paari tuhande ruutmeetrise krundi elamumaaks.

?Keegi pole küll ridaelamu projekti näinud, kuid väidetavalt mingi projekteerimisbüroo sellega juba tegeleb,? lausus nõukogu liige Eliste. ?Jõuline lobby on igatahes alanud, sest kinnisvarafirmade himu sellise magusa tüki järele on väga suur.?

Ka osaühingu tegevjuht Ain Järve kinnitas, et on kuulnud plaanidest rajada Luigetiigi äärde ridaelamu.

?See tooks kaasa täiendavate teede ja parkimisplatside ehitamise,? märkis osaühingu tegevjuht. Järve sõnul on ta elamu rajamise vastu, sest nii see kui ka praegu seal püsti olev jäähall ajaloolisse parki ei sobi.

Planeeringu koostanud arhitekt Irina Raud ütles, et pole elamu rajamisest jäähalli asemele midagi kuulnud. Ta märkis, et planeering näeb jäähalli krunti ka edaspidi äri- ja sotsiaalmaana, mitte elamumaana.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing