Mõõdukad ei toeta alkoholitootmise täiendavat legaliseerimist

21. veebruar 2001, 17:22

Rahvaerakonna Mõõdukad juhatus jõudis oma eilsel koosolekul seisukohale, et alkohoolsete jookide väiketootmist on võimalik õiguslikult reguleerida vaid pärast riigi alkoholipoliitika arutelu uue alkoholiseaduse menetlemise raames, teatas Mõõdukate meediakoordinaator Olari Koppel.

Juhatus möönis, et mitmes Euroopa riigis on koduse alkoholitootmine valdkond õiguslikult reguleeritud, arvestades traditsioone ja kultuurilist omapära. Samal ajal on Eestis piisava selgusega reguleerimata ka koduõlle ja -veini tootmise kord.

RE Mõõdukad juhatuse hinnangul vajab alkohoolsete jookide väiketootmise problemaatika põhjalikku käsitlemist, milleks avaneb võimalus uue alkoholiseaduse menetlemise raames. Seni peab RE Mõõdukad juhatus lubamatuks ja ennatlikuks mistahes samme, mis leevendavad alkohoolsete jookide tootmisele, turustamisele ja tarbimisele kehtestatud eeskirju.

Erakonna juhatus taunis põllumajandusminister Ivari Padari hiljutisi avaldusi, milles minister oli väljendanud soovi legaliseerida teatud tingimustel koduse kange alkoholi tootmine. Samuti pidas juhatus kahetsusväärseks vabariigi valitsuse liikmete alkoholitarbimist hiljutisel rabamatkal, mis leidis kajastamist ajalehtede fotoreportaa?ides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing