Valitsus jättis Arnold Greeni elutöö preemiata

21. veebruar 2001, 16:31

Valitsus otsustas täna toimunud istungil jätta sel aastal välja andmata riiklik spordipreemia elutöö eest, teatas valitsuse pressiteenistus.

Samas, tunnustamaks Arnold Greeni teeneid Eesti olümpialiikumise taastamisel ning arvestades Eesti Spordi Nõukogu ettepanekut tunnustada Arnold Greeni sellesuunalist tegevust otsustas Vabariigi Valitsus täna eraldada reservfondist talle 200 000 krooni suurune summa.

Tänase otsusega tühistati valitsuse eile vastu võetud korraldus, mille kohaselt kiideti heaks 200 000 krooni suuruse riikliku spordipreemia andmine Arnold Greenile pikaajalise tulemusliku tegevuse eest spordi arendamisel ja Eesti olümpialiikumise taastamisel. Seega valitsus ei otsustanud ka teisipäeval anda Arnold Greenile preemiat elutöö eest.

Teisipäeval vastu võetud otsuse põhjus oli selles, Vabariigi Valitsus ei saa anda elutöö preemiat kogu elutöö eest isikule, kes 1940. aasta augustist töötas ELKNÜ Virumaa komitees palgalise instruktorina, viibis 1941-1947 aastani poliittööl Nõukogude armees, oli 1950-1953 ajalehe Rahva Hääl vastutav toimetaja, 1958-1960 Eesti NSV haridusminister ja 1962. aastast alates Eesti NSV välisminister. Vabariigi Valitsus leiab, et Arnold Greeni kogu elutöö ei saa olla eeskujuks noorele põlvkonnale.

Teisipäeval Vabariigi Valitsuse istungil heaks kiidetud korraldusele ei võinud peaminister ega riigisekretär alla kirjutada, kuna valitsus tegi otsuse, mis oli vastuolus preemiate määramise aluseks oleva õigusaktiga. Valitsuse korraldus selliste preemiate määramise puhul hakkab kehtima alles siis, kui sellele on peaminister ja riigisekretär alla kirjutanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing