Riigikogu liikmed saavad vabatahtlikud abilised

21. veebruar 2001, 17:00

1. märtsist käivitub riigikogus pilootprojekt 'Vabatahtlik abiline Riigikogus', mille eesmärgiks on riigikogu liikmete töökoormuse vähendamine vabatahtlike abiliste töölerakendamise kaudu, teatas riigikogu pressitalitus.

Maailma parlamentides üldlevinud praktika järgi on parlamendiliikmel isiklik abiline või nõunik, kes teda tööülesannetes aitab. Näiteks USA Kongressis on neid keskmiselt 35. Antut temaatikat on arutanud ka riigikogu erinevad koosseisud, kuid juhatuse seisukoht on alati olnud ühene - Eestis selline võimalus puudub ja meie riigi napp eelarve selliste töökohtade loomist ei võimalda.

Et siiski kaasa aidata riigikogu liikmete töö hõlbustamisele, alustab Riigikogu Kantselei koostöös Eesti Vabatahtlike Keskusega eelpoolnimetatud projektiga.

Vabatahtlikeks on aktiivsed ja poliitikahuvilised tudengiealised noored, kelle ülesandeks on lihtsamate ülesannete täitmine (kirjavahetuse sorteerimine, kirjade koostamine, päevakava korrashoid, telefonikõnede registreerimine, info hankimine ja süstematiseerimine jne). Nad töötavad riigikogus tasuta ja antud projekt ei too kaasa täiendavaid kulutusi.

Pilootprojekti raames soovisid endale abilist riigikogu liikmed Viktor Andrejev, Peeter Kreitzberg, Janno Reiljan, Tiit Sinissaar, Ivar Tallo ja Uno Mereste.

Projekt lõppeb 21. juunil ja kui see end õigustab, võib seda ka jätkata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing