Keskkonnaload on aasta lõpuks internetis üleval

21. veebruar 2001, 15:06

Aasta lõpuks, 18. detsembriks peaks kava kohaselt valmima kogu Eestit hõlmav elektrooniline keskkonnalubade andmebaas, teatas projekti koordinaator Erkki Meikas. Täna peeti keskkonnaministeeriumis projekti avakoosolek.

Keskkonnalubade infosüsteem hakkab muuhulgas sisaldama vee-, jäätme- ja välisõhu saastelubasid, geoloogilise uuringu ja maavarade kaevandamise lubasid, pakendi taaskasutamise tõendeid, ohtlike jäätmete käitluslitsentse ning ohtlike jäätmete saatekirju.

Infosüsteem võimaldab menetleda keskkonnalubasid, kus on kirjas, mis tingimustel on ettevõttele antud luba keskkonda saastada - nt kui palju ta tohib õhku paisata kahjulikke aineid, kui palju tohib kasutada põhja- ja pinnavett, kui palju tohib jõkke lasta reoaineid.

Projekti esimeses etapis ei sisalda andmebaas projektijuhi Erkki Meikase sõnul päris kõiki keskkonnalubasid, mis praegu Eestis välja antakse. Näiteks jahi- ja kalapüügiload lisatakse infosüsteemi siis, kui süsteem on juba käivitunud.

Infosüsteemi loomisega tekkiv andmebaas on mõeldud eelkõige ametnikele otsuste tegemiseks (nt maakonnaplaneeringute tegemisel), samuti on see keskkonnainspektorite ja maksuametnike töövahend.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing