President tunnustas veinipealinna suurtöösturit

Inno Tähismaa 21. veebruar 2001, 22:27

President Lennart Meri autasustas Eesti Vabariigi 83. aastapäeva eel Valgetähe viienda klassi ordeniga ASi Põltsamaa Felix peadirektorit Andres Koerni, kirjutab homne ajaleht Vooremaa.

Andres Koern arvab, et on riikliku autasu ära teeninud tänu ASi Põltsamaa Felix stabiilselt headele töötulemustele. ?Möödunud aastal ületasime nii kasumi kui ka müügiplaani. Meie firma pikemaajaliseks sihiks on hoida ja edasi arendada usaldusväärse ja tuluandva ettevõtte mainet,? ütles ordeni pälvinud firmajuht.

?Ettevõtte täpseid majandustulemusi ei saa ma praegu avalikustada. Et oleme suur börsiettevõte, võime majandusnäitajad teatavaks teha alles siis, kui need on avaldatud New Yorgi börsil,? selgitas ta.

Andres Koerni hinnangul on Eestis piisavalt hea ettevõtluskeskkond. ?Kõige olulisem on, et majanduselu reguleeriksid kindlad reeglid, mis Eestis ka kehtestatud on. Nii on vastu võetud äriseadustik, maksu- ja tarbijakaitseseadused. Pisut nõrgaks jääb aga kontrollimehhanism nende seaduste täitmiseks. Näiteks väga oluline on, et maksud õigeaegselt laekuksid, sest maksud tagavad paljuski ühiskonna arengu,? ütles ettevõtja veinipealinnast.

?Millal ma ordeni kätte saan, ei tea, sest reedel, mil maavanem Põltsamaal presidendi määratud autasusid üle annab, viibin ma ärireisil,? lausus Koern, kes varem on pälvinud veinitööstusega seotud auhindu ja aunimetusi. ?Tähtsaim on nendest arvatavasti Prantsusmaal välja antav Bordeaux? rüütli tiitel,? arvas tööstur Põltsamaalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing