23. veebruar 2001, 00:00

Kauppalehti: Euroopa Komisjon teeb ettepaneku, et Euroopa Liit annaks aastail 2003-2006 Euroopa teadusuuringuteks kokku 270,5 mld Eesti krooni. Võrreldes eelmise nelja-aastase perioodiga on see summa suurenenud 40,7 mld võrra. Aastal 2010 maailma kõige konkurentsivõimelisemaks piirkonnaks pürgiv EL püüab teadusuuringutele raha lisamisega kinni püüda USAd ja Jaapanit, kelle teadus- ja tootearenduskulutused edestavad ELi.

Komisjoni esitatud raamprogrammi kohaselt läheb raha seitsmele põhilisele uurimisvaldkonnale, kuhu muu hulgas kuuluvad geeniuuringud, biotehnoloogia, infoühiskond, toiduaineturvalisus. Komisjoni ettepanekud vajavad rahvuslike parlamentide ja Euroopa parlamendi heakskiitu.

Financial Times: Türgi valitsus teatas eile, et laseb oma valuuta kursi vabaks, mis oli üks peamisi abinõusid inflatsiooni vastu võitlemisel. Türgi liiri devalveerumine järgnes kolm päeva finantsturgudel väldanud rahutustele, mille käigus intressid kerkisid 7500 protsendini. Türgi valitsus ja keskpank loodavad, et see samm aitab intresse alandada ja päästa veel, mis päästa annab IMFiga sõlmitud inflatsiooni alandamise programmist. IMF toetas Türgi keskpanga otsust lasta liir vabalt kõikuma.

Türgi valitsus kõhkles devalveerimisotsust tehes tükk aega, sest kardab sellest tagasilööke majanduses ja poliitilisi rahutusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing