Piletite käibemaks toob teatriinimesed Toompeale

22. veebruar 2001, 08:36

Rahandusministeeriumi plaan lisada järgmisest aastast teatri- ja kontserdipiletite hindadele käibemaks võib sundida teatriinimesi minema Toompeale meelt avaldama, kirjutab Postimees.

?Ma ei ütleks, et see maksustamine on sigadus - seda ei passi enam isegi niimoodi nimetada,» lausus 1994. aastast Vanemuist juhtiv Jaak Viller. ?Kuna seekordne katse teatripileteid maksustada on järjekorras juba viies-kuues, siis on tegemist lihtsalt alatu ettevõtmisega.?

Võimalust, et teatritöötajad tõesti lähevad nagu üks mees Toompeale piketeerima, ei saanud Viller kommenteerida enne teatrijuhtide liidu järgmist koosolekut 5. märtsil Tartus.

6. märtsil arutab valitsus oma istungil teatrijuhtide meelepaha esile kutsunud käibemaksu seaduse eelnõu. Rahandusministeeriumi ametnike koostatud eelnõu jõudis valitsuse töölauale esmaspäeval ning selle kohaselt tuleks järgmise aasta 1. jaanuarist hakata 18protsendilist käibemaksu tasuma ka teatri- ja kontserdipiletitelt. Seni kehtis neile nullmaksumäär.

Draamateatri direktor Tiit Laur nimetas rahandusministeeriumi plaani meeleheitlikuks katseks leida vahendeid riigieelarve täitmiseks. Ta lisas, et Draamateatri eelarve sel juhul tõenäoliselt väheneks, sest piletite hinda tuleks käibemaksu tõttu kergitada ligi viiendiku võrra ning see peletaks paljud külastajad teatrimajast eemale.

?Riik on võtnud nõuks, et kultuuri on liiga palju,? sõnas Laur. ?Sellise suhtumise puhul võiks Draamateatri kohe näiteks mõne kaubamajaga asendada.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing