Kreitzberg ei taanda oma kandidatuuri presidendi kohale

22. veebruar 2001, 10:46

Keskerakonna aseesimees ja riigikogu liige Peeter Kreitzberg ei taanda oma kandidatuuri presidendi kohale, selgub tema intervjuust ajalehe Lääne Elu.

Keskerakonna Läänemaa organisatsioon, Viljandi ja Rapla osakond esitasid mu kandidatuuri. Lubasin, et ma ei taandu. Mängin kaasa, see annab võimaluse välja öelda oma arvamus.

Samas arvas Kreitzberg, et keskerakonna kandidaat ei võida eelolevatel presidendivalimistel.
'Kolmikliidu kandidaadil on võiduvõimalus juba riigikogu saalis. Juttu, et kolmikliit ei esita oma kandidaati riigikogu saalis, ei maksa tõsiselt võtta. Jõudude vahekord 'põllul' on ebamäärane, neil on mõttekam leida ühine kandidaat,' rääkis ta.

Peeter Kreitzberg jätkas:
Isamaaliidu presidendikandidaadi valimine on siiski ebareaalne, sest Isamaaliidul on peaministri koht, seetõttu nad presidendi kohta ei saa. Kolmikliit kalkuleerib jõupositsioonid ja võib tulla järeldusele, et valimine on otstarbekas teha riigikogu saalis. See on kolmikliidul ainus võimalus kandidaati esitada. Meil on võimalus vaid siis, kui kolmikliit üritab meid Siiri Oviiri abiga lõhki lüüa ja asub teda toetama tingimusel, et Oviir kritiseerib kõvasti Keskerakonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing