Sõrg ei kommenteeri Ühispanga võimalikku müüki

22. veebruar 2001, 10:57

Eesti panga nõukogu esimees Mart Sõrg jättis vastamata küsimusele, kas S-E Banken (SEB) on taotlenud Eesti Pangalt luba Ühispanga müügiks. ?Ega me tavaliselt sarnaseid protsesse ei kommenteeri, aga võib infoosakonnast küsida, kas nemad midagi selle kohta ütlevad,? vastas Sõrg.

Järgneb intervjuu Mart Sõrgiga

Kuidas suhtute võimalikku Hansapanga ja Ühispanga ühinemisse?

Hansapanga ja Ühispanga ühinemine ei oleks hea. Ma arvan, et oleks parem, kui need pangad jääksid tegutsema eraldi.

Kas Ühispanga börsilt lahkumine ning eile avaldatud möödunud aasta üllatavalt suur kahjum on märgiks, et omanikud valmistuvad Ühispanka müüma?

Pigem siiski on tegu Ühispanga bilansi puhastamisega. Kui Thunell (SEBi tegevjuht Lars Thunell ? toim) oli siin, siis ma vestlesin ka Ühispanga juhtidega ja nad arvasid, et 2000. aasta kujuneb neile bilansi puhastamise tõttu halvaks. Nad olid aga kindlad, et järgmistel aastatel õnnestub teenida kasumit.

Kui tõenäoliseks te peate võimalust, et siin juba tegutsevate rootslaste ja soomlaste kõrval on Balti turust huvitatud veel mõni lääne pangandusgrupp?

Leedu suhtleb rohkem Kesk-Euroopaga, näiteks Poola, Taani ja Saksamaaga. Seetõttu võivad Saksa ja Poola pangad olla Leedu ja sealt kaudu ka kogu Balti turust huvitatud.

Kui SEB soovib Ühispanka ja ka teisi temale kuuluvaid panku Balti riikides maha müüa, kas siis peab küsima luba vastavate riikide keskpankadelt?

Olulise osaluse müük eeldab alati keskpanga luba. Seetõttu ei saa see keskpankadest mööda minna.

Kas SEB on juba taotlenud Eesti Pangalt luba Ühispanga müügiks?

Ega me tavaliselt sarnaseid protsesse ei kommenteeri, aga võib infoosakonnast küsida, kas nemad midagi selle kohta ütlevad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing