Laarile kleepub külge uus tulistamisskandaal

22. veebruar 2001, 08:20

Peaminister Mart Laari ähvardab uus tulistamisskandaal, sest opositsiooni väitel harjutas ta koos riigikantselei peadirektori Tiit Lajaga pärast Nursi tulistamist kätt ka valitsuse Keila-Joa puhkealal, paugutades õhupüssist Edgar Savisaare ja Arnold Rüütli pildi pihta, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Peaminister pole kunagi ühestki relvast tulistanud Arnold Rüütli pildi ega muu kujutise pihta,? ütles valitsuse pressibüroo direktor Kaarel Tarand. ?Peaminister on avalikult teatanud, et ta lasi Savisaare mingi pildiga kutse suunas 13. mail 1999. aastal Nursis. Selle eest on Laar avalikult vabandanud ja seda kahetsenud.?

Laja kinnitas eile, et tulistamist Savisaare ja Rüütli pildi pihta ei ole toimunud. ?Oleme Laariga Keila-Joal õhupüssist tulistanud küll, aga me ei ole teinud seda kunagi Savisaare või Rüütli pildi pihta,? väitis Laja.

Tulistamise fakti kinnitas Eesti Päevalehele eile üks anonüümsust palunud endine kõrge riigiametnik, kes elas tollal Keila-Joal.

?Olen sellest kõmmutamisest kuulnud ja see võib vastata tõele. Kuid keegi ei välista, et tegu võib olla ka provokatsiooniga,? tõdes riigikogu opositsioonilise Rahvaliidu liige ja riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan ütles, et on Keila-Joal toimunud Savisaare ja Rüütli pildi pihta tulistamisest kuulnud ning sellest olevat koolis rääkinud peaministri lapsed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing