Euroopa Liit tutvustab Tallinna seminaril IT finantseerimist

22. veebruar 2001, 11:26

28. veebruari seminaril Tallinnas tutvustatakse Euroopa Liidu infoühiskonna tehnoloogiate (IST) programmi poolt pakutavaid võimalusi e-äri, e-töö ja andmeturva alaste uurimis- ja arendusprojektide finantseerimiseks.

Euroopa Komisjoni esindaja tutvustab seminaril programmi prioriteete ja taotluste hindamise põhimõtteid. Samuti antakse ülevaade varem finantseeritud projektidest ning püütakse leida võimalusi seminaril osalejate ideede edukateks projektideks vormimiseks, teatas seminari korraldaja Marek Tiits sihtasutusest Archimedes.

Euroopa Komisjon toetab IST programmi raames mitmesuguseid infotehnoloogia alaseid rahvusvahelisi uurimis- ja arendusprojekte, mille eesmärgiks uudsete tehnoloogiliste lahenduste, toodete või teenuste väljatöötamine. Taolistesse projektidesse investeeritakse tagastamatu toetusena iga-aastaselt kokku orienteeruvalt 13 miljardit krooni ning toetatavad projektid valitakse üle-euroopalistel avalikel konkurssidel vastavalt esitatud projektikirjelduste headusele. Esitatud taotluste hindamisel on olulisel kohal nii loodava tehnoloogilise lahenduse uudsus kui valmiva toote eeldatav konkurentsivõime maailmaturul. Rõhk on uute lahenduste väljatöötamisel, mis oleksid rakendatavad ning eksportkaubana turustatavad ka väga tugeva konkurentsiga turgudel maailmas.

Sihtasutuse Archimedes ja Euroopa Komisjoni poolt korraldatavale üritusele on oodatud infotehnoloogia spetsialistid nii ettevõtetest kui ülikoolidest.

IST programm on Euroopa Liidu toetusskeem Euroopa infotehnoloogia tööstuse rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmiseks. Programm on liikmesriikidega võrdsetel alustel avatud ka Eesti ettevõtetele ja teadusasutusele. Viimase kahe aasta jooksul on Eesti organisatsioonide osalemist kümnekonnas IST projektis, eelarvega kokku üle 120 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing