Neivelt: paari aasta pärast on alles nii Hansa- kui Ühispank

22. veebruar 2001, 15:45

Paari aasta pärast on endiselt olemas nii Hansapank kui ka Ühispank, märkis Hansapanga juht Indrek Neivelt. Tema sõnul pannakse Rootsi pankade ühinemisel üks Eesti pankadest müüki, mis ei muuda siinsel pangandusmaastikul aga midagi. ?Üks pank saab lihtsalt uue omaniku,? märkis Neivelt Päevaleht online"le.

Neivelt ütles, et SEB ja Swedbanki ühinemisotsus ei muuda Eesti turul midagi ning kõik jääb endiseks nii panga töötajate kui klientide jaoks. Tema sõnul jätkab Hansapank hetkel oma plaanipäraste strateegiate ja plaanide väljatöötamist ja rakendamist.

Neivelti sõnul on Hansapanga ja Ühispanga ühinemine Eestis mõeldamatu. ?Hansapanga ja Ühispanga ühinemist ei taha ei omanikud ega keskpank,? sõnas Neivelt.

Samas ei osanud Neivelt öelda, kuidas mõjub kahe Rootsi suurpanga ühinemine kokkuvõttena Balti turule. ?Seda on vara veel öelda, kuna pole teada, milline saab olema asjade käik Rootsis,? märkis Neivelt. Samuti ei soovinud Hansapanga juht spekuleerida, kumb Eesti pankadest maha müüakse ning kui kiiresti võiks asjade kulg Eestisse jõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing