Meretehase pankrotitoimkond piiras Kauri Rattuse õigusi

22. veebruar 2001, 16:28

Tallinna Meretehase pankrotitoimkonna otsuse kohaselt ei tohi kriminaalkuriteo kahtlusega pakrotihaldur Kauri Rattus iseseisvalt allkirjastada ühtki dokumenti.

Jooksvate kulude katteks määras toimkond Rattusele ja teisele pankrotihaldurile Veli Kraavile kahepeale kokku viis tuhat krooni kuus.

Meretehase põhilise võlausaldaja ja aktsiapaki omaniku Balti Laevaremonditehase BLRT) pressiesindaja Urmas Toominga sõnul valmistavad ettevõtte juristid praegu ette avaldust Tallinna Halduskohtule pankrotiprotsessi lõplikuks lõpetamiseks.

Meretehase pankrotiprotsess jätkus peale seda, kui Riigikohtu tsiviilkolleegium oli teinud määruse, mis tühistas Tallinna Ringkonnakohtu varasema otsuse selle lõpetamise kohta.

Meretehas võlgneb kahele võlausaldajale BLRTle ja Maksuametile kokku 40 miljonit krooni, kuid BLRT on enda kanda võtnud ka Maksuameti võla ja asunud seda maksegraafiku alusel juba ka tasuma. BLRT avalduse alusel on Tallinna politseiprefektuur algatanud kriminaalmenetluse Rattuse väidetavate kuritarvituste uurimiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing