EPL: Rail Estonia kihutab kraavi

22. veebruar 2001, 08:25

Juba eelmisel nädalal püüdis Rail Estonia end USAs tagaotsitavast Tony Masseist distantseerida väitega, et enam mees nende firmat ei esinda, kuid järjekordset hoopi erastamiskonkursi esialgse võitja usaldusväärsuse pihta need hädised õigustused vältida ei suuda, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Kui Massei varjunime all esinenud kohtulikult karistatud pettur on pool aastat Rail Estoniat esindanud, siis kahandavad tema ilmsiks tulnud patud firma niigi madalale langenud mainet.

Tõsine pauk on Massei suliks osutumine ka erastamisagentuurile ning erastamise eest poliitiliselt vastutavale teede- ja sideminister Toivo Jürgensonile. Niigi on Eesti Raudtee erastamine tänu Rail Estonia suutmatusele tutvustada avalikkusele ammulubatud strateegilist välisinvestorit, katsetele müüa oma võidupakkumine konkurentidele ning Raudtee Erastamise Rahva ASi algatatud kohtuvaidlusele muutunud piinlikuks ning väga raskestijuhitavaks protsessiks.

Erastamisagentuuri nõukogul oleks arukas tühistada otsus, millega Rail Estonia konkursi võitjaks kuulutati. Ilmselt tuleb nüüd saavutada kohtuvaidluse lõpetamine ning erastamislepingu sõlmimine miljardi krooni suuruse ostupakkumise teinud BRSiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing