Börsiülevaade: Hansapanga aktsia konkureeris börsil Telekomi kiire langusega

23. veebruar 2001, 15:12

Lisaks kõigi poolt ette nähtud Hansapanga aktsia suurele aktiivsusele oli täna huvitav börsipäev ka Eesti Telekomi aktsia tõttu, mida tabas vabalangus ning mille tagajärjel vajus aktsia päevaga 4,6% 72 krooni tasemeni ehk kõigi aegade madalaima sulgemishinnani.

Peale tehnoloogiasektori Nasdaqi indeksi langemist kahe aasta madalaimale tasemele on tänased vaated tehnoloogisektori osas taas tumedad, mis on enne USA turgude avanemist langusesse viinud ka Euroopa turud.

Hansapanga aktsia püsis peaagu terve päeva küllalt stabiilselt eilsetel tasemetel kui eile ja sulgus ostu- ja müügihuvi tasakaalu tõttu eilsega sarnaselt 144 kroonil.

Arvatavasti pole investoritel julgust aktsiahinda ilma uute uudisteta lisaks eilse 7%le tõusule nii kiiresti üles viia. Veidi vajab aktsia puhkust, et uute kõrgusteni jõuda.

Igatahes lähitulevikku silmas pidades näeks Hansapanga aktsiat küll märksa kõrgematel tasemetel.

Kolmandana oli täna suur tähelepanu Norma <GR#EE.NORMA> aktsia osas, mis tänu suurtele plokktehingutele tõusis 7,3 mln kroonise käibe juures 0,8% 48,10 kroonini.

Kokku oli tänase börsipäeva käive üle 33,5 mln krooni ning läbi börsisüsteemi tehti päevaga 241 tehingut, mis on üle kahe korra rohkem kui tavaliselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing