GB Railways: Connexi ametniku kiri on pretsedenditu

23. veebruar 2001, 14:35

GB Railways avaldas seoses Prantsusmaa transpordifirma Connexi poolt koostatud halvustava kirjaga järgmise pressiteate:

GB Railways teatas oma ametlikus vastuses prantsuse raudteefirma Connex ametniku poolt levitatud kirjale Riigikogu liikmete seas, et peab sellist käitumist pretsenditult ebaeetiliseks ja protsessi seisukohalt arusaamatuks.

Meile on arusaamatu nii selle kirja sisu, ajastatus, eesmärk kui kirja allkirjastanud ametniku tegutsemismotiivid. GB Railways on informeerinud sellest ?lendlehest? Connexi peakontorit ja suuliselt ka firma suuraktsionäre.

Lisaks oleme informeerinud Suurbritannia suursaatkonda Eestis. Meile teadaolevalt on kirja kirjutaja näol tegemist Connexi Balti piirkonna eest vastutava ametnikuga, kes ilmselt ei oma ülevaadet sellest, millises faasis on Edelaraudtee erastamine. Ühe Connexi keskastmejuhi kaebekiri on küll viimane asi, mis aitab Edelaraudtee erastamise ja Eesti reisirongiliikluse tulevikuga seotud küsimusi lahendada. GB Railwaysi partner läbirääkimistel ja koostööpartner Eestis on teede-ja sideministeerium, seda ka vastavate probleemide lahendamisel.

Connexi ametnikku pole meie teada keegi Eestis vahekohtunikuks palunud, isegi kui tal selleks volitused oleksid. Me oleme sellest kirjast tõsiselt häiritud ja ootame Connexi juhtkonna selgitusi.


Jim Morgan
GB Railways Plc juhatuse liige

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing