EPL: rahulik Rootsi aeg pankades

23. veebruar 2001, 08:06

Pärast Hansapanga ja Ühispanga minekut rootslaste kätte ja suurema osa väikepankade kadumist tundus, et nüüd on Eesti panganduses kätte jõudnud ajaloo lõpp ? olukord, kus midagi pöördelist enam ei juhtu. Aga võta näpust, maailma pangandust suunavate trendide tõttu vahelduvad Eesti pankade nimed ja omanikud pea sama sageli kui 1990. Aastatel, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

See, kelle omandusse Hansapank või Ühispank 1-2 aasta pärast läinud on, on praegu veel täiesti lahtine. Sama hästi kui kindel on vaid see, et ühte hiigelpanka Eesti Pank neist moodustada ei lase.

Pärast seda, kui SEB Swedbank Ühispanga või Hansapanga müünud on, konkurents kliendi pärast teravamaks arvatavasti ei muutu, sest uusi panku Eesti turule ju juurde ei tule. Vahetuvad vaid omanikud

Ka pärast SEB Swedbanki tehingu lõpuleviimist ei jõua Eesti kommertspangandus välja ajaloo lõppu. Olulisi muutusi pankade omanikeringis võib veelgi ette tulla: lähema 1-2 aasta jooksul ilmselt mitte, 4-5 aasta perspektiivis küll, ennustab Eesti Päevaleht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing